Vrem calendarul nostru!

Să discutăm discuţii

Re: Vrem calendarul nostru!

Mesajde raoulserban » Lun Oct 24, 2016 8:54 pm

Man, vad ca e groasa.
Sa incepem. Daca nu zicea "in acest caz" nici ca te mai intrebam de sanatate.
Motoretele ce le am luat le am luat cum am stiu eu. In toate am pus suflet si munca. Si o fac in continuare. Si da...intotdeauna o sa apara un bussiness mai bun. O castana , o motocicleta a lui Xulescu cu mai mult mot.
Dar asta fu sa fie a mea, eu am luat-o si toate evenimentele ulterioare se rasfrang asupra mea pentru ca eu am decis sa o cumpar. Puteam sa o puric mai bine...da. puteam sa cait altele.da. Dar daca nu am facut-o, consecintele le suport.
Apropo,cumva am stiut de cand a intrat in RO ca imi e destinata mie mobra. Weirdo science.
Nu caut sa atrag atentia indirect nicicum asupra afrikanei mele sau a proprietarilor. E a mea, e o noua provocare, interactionez cu oameni de peste tot din EU in rezolvarea problemelor si e interesant, greu...dar interesant drumul.
Constructiv ... depinde de pct de vedere, fata de altii mie nu imi pasa de opinia lumii. Cu riscul de a fi jidecat , luat la misto sau in deradere prezint lucrarile si descoperirile mele. De ce? Pentru simplul fapt ca asa cred eu ca e bine, si asa descoperim si aflam cu totii mai multe. Cunoasterea apartine tuturor.
Anul viit vroiam si eu calendar. Dar ca sa nu deranjez domniile voastre mi-l fac singur. Cutie metalica. 3 luni pe pagina cu poza mare si inscriptie in colt XRV.ro. Ideal pt birou spatiu de lucru.
mi am exprimat ideile . De la fun , fun facts (era in lucru dar mi ai stricat zen ul), la fisa tehnica si recomandarile manualului. De ce.. pai ca sa le am si fizic la garaj sau dupa ceva ani cand am nevoie. Printate...ca asa am gandit eu.
Ca fapt divers il/ii admir pe fostul/fostii proprietari. Si au facut damblaua cu mobra si fiecare a intretinut-o cum a considerat mai bine. Unul acasa altul la service. Va aduc in atentie ca merita sa faceti verificarile singuri si materialele sunt prezente pe www.
cred ca te deranjeaza ca "stiai" cat de bine merge afrikana din posesia mea si la o verificare mai atenta am descoperit ca nu e chiar asa. Afrikana asta sa fie singura deceptie in viata noastra. E un fier. Fierul se repara...restul nu.
Pt tine , nu a fost teapa si nu cataloghez la teapa afacerea mea. Am ramas prieten cu proprietarul si il stresez cu diverse pe whatsupp. Si cred ca si el si a invatat lectia...si a pus viata in pericol pt ca s-a increzut in manopera service urilor moto de la noi.
Nu inteleg reclama cu forumurile...ma refeream la comunitatea AT internationala. Tu fiind cel mai bun exemplu.
Zic doar ca urmatorul calendar are potential mai mare, prin simplul fapt ca stim ce a fost si putem mai mult. Vezi intrunirile AT. De la an la an tot mai deosebite
Si acuma...hai sa o dam pe personal . Uimeste-ma.
Vezi tu...oricat ai zice...curba lui gaus dpv al efortului/stresului samd e prezenta in viata noastra.
Astept poze cu calendarul 2017. Eu mi am luat jucariile, ca sa iti dau satisfactie. Ma duc si ma inchid in camera si nu mai ies pana nu iti ceri scuze ca mi ai ranit sentimentele. Vb f serios.

Ps: ce ar fi un forum fara un pic de flame
Pps: imi primesc pedeapsa cu BAN pt comportamentul meu copilaresc No hardfeelings

[ Post made via Android ] Imagine

raoulserban

Motocicleta: afriKa twin rd04

Mesajde raoulserban » Mie Oct 26, 2016 9:50 am

raoulserban

Mesajde Korben » Mie Oct 26, 2016 1:55 pm

Nu tin minte sa fi primit careva vreo pedeapsa pe xrv.ro
Nici nu va primi
Fiecare trebuie sa isi asume responsabilitatea pentru e scrie, ce scrii ramane scris
Fiecare are probleme mai mari sau mai mici si trebuie sa si le rezolve
Voi face calendarele daca si cum o sa pot, si daca tu nu il vrei, nu am nicio problema cu asta
Daca nu fac, nu e un capat de lume, putem trai si fara ele

Revenind la problemele de comunicare si de INTELEGERE, mie mi-a fost greu tot timpul sa te urmaresc si sa te inteleg (de exemplu my2cents - habar n-am ce vrei sa spui), probabil mai sunt si altii in situatia asta, dar asta nu inseamna ca am ceva cu tine
Pur si simplu nu inteleg ce vrei sa spui
(-):OK:||
Imagine
Korben

Motocicleta: XRV750 RD07A

Mesajde raoulserban » Mie Oct 26, 2016 3:38 pm

hai te rog, am vazut ca te stii cu Slang-ul si tii pasul cu socialmedia si timpurile actuale.respect
PS: dont'you bullshit me
pps: ma gandeam ca facandu-le mai atractive poate avem si piata de desfacere, si isi permite si ne-a Korben sa traga ceva si pt dezv. site-ului ca din ce stiu doar el sustine financiar platforma. Apropo, unde putem dona pt site. vb. serios
raoulserban

Mesajde Korben » Joi Oct 27, 2016 8:25 pm

Nu
Calendarele sunt doar pentru noi, nu se pune problema sa am profit
Nici din xrv.ro, pe care l-am facut doar din pasiune

Imagine
Korben

Motocicleta: XRV750 RD07A

Mesajde raoulserban » Vin Oct 28, 2016 1:37 pm

profit are asa o alura negativa, ideea era sa oferim ceva folositor tuturor (calendar contracost ca nik nu e moka in viata asta) , iar plusul sa il investesti in XRV.ro
pe langa asta conceptul era sponsorizam dezvoltarea site-ului, stiu si eu... spatiu de stocare pt imagini, bannere, chestii care sa sporeasca traficul si diversificare pe subiecte samd.

ps: nu vreau sa crestinez pe nime cu forta, doar ca userii de aici au asa mult de oferit (despre AT si multe altele) si par ca prefera sa o faca altundeva
raoulserban

Anterior

Înapoi la Social