Prestare servicii audio-video/film

Ce mai aveţi şi voi prin casă, curte, garaj, coteţ sau aiurea

Prestare servicii audio-video/film

Mesajde Duda » Joi Iul 19, 2012 11:20 am

Asa cum am postat si pe forumul vecin (transalp.ro) o sa postez si aici daca nu va e cu suparare:

Salutare, mi-e foame si vreau la mare dar nu am bani... :)]

Pe scurt, am terminat Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica I.L. Caragiale Bucuresti, Facultatea de film, specializarea "CFM: Multimedia, Sunet-Montaj, Animatie", urmeaza de la toamna un master in Sound Design tot la UNATC dar am nevoie si de bani

Stiu sa fac cate ceva... pe partea de sunet stiu si productie si postproductie: sunet de teren (location advisor, operator boom, mixerman/soundrecordist de teren), productie de studio (dublaj, post-sincron, foley, efecte speciale de sound design), sound design (concept, structura si design coloana sonora), postproductie (editare de sunet, mixaj de sunet, editare muzica, mixaj de muzica, master) si alte maruntisuri... Experienta DAW pe Nuendo (3,4,5) si Pro Tools HD (8,9), experienta de teren pe Sound Devices 744, 442, Edirol R-44, Nagra 3 si 4 (banda magnetica)
Mai stiu pe partea de imagine atat editare video cat si editare film (montaj) - experienta atat in filmul digital cat si in cel pe pelicula (film 16mm A/N, Super 16mm A/N, 35mm A/N, 35mm color), programe de montaj (Final Cut Pro 7 (main), Adobe Premiere si Avid Media Composer), editare imagine statica bitmap (A Photoshop) si vectorial (A Illustrator), fotografie/imagini stereoscopice (impropriu numit 3D), compositing video (A After Effects), DVD Authoring (A Ancore), modelare 3D in Autodesk Maya 3D (program animatie 3D), animatie clasica, carton decupat, plastilina, obiecte, stop-motion, animatie 3D etc.

Se poate sa mai fi uitat sa adaug cate ceva dar in mare cam asta am invatat sa fac/asta am facut 3 ani de zile si sunt baiat descurcaret de fel...
Ah da, imi mai plac plimbarile lungi prin parc si imi place mult de tot placinta :D

Aveti aici un mic demo (reel) de montaj facut din cateva filme la care am lucrat Duda - Editor's Reel, daca se doresc detalii, portofoliu, lucrarea mea de licenta :lol: feel free to ask (cum ar zice americanu')
"Hearing is a way of touching at a distance" F.Murray Schafer
Duda

Motocicleta: XL 600V

Re: Prestare servicii audio-video/film

Mesajde pedros » Joi Iul 19, 2012 12:06 pm

Rasub-ul vezi ca face angajari.
pedros

Motocicleta: PD 10.TRANSPLANT

Mesajde raoulserban » Joi Iul 19, 2012 1:08 pm

Bhuuun! Amice...esti talentat si clar tre sa muncesti f mult in domeniul acesta. Porecla ta trebuie schimbata, te confunda lumea cu DUDA-trans( si desi e usor de retinut trebuie sa fie mai complexa denumirea dat fiind domeniul(chestie de imagine))!
reclama trebuie sa fie mai agresiva(animatii haioase, vezi robotzi, comedii ...chestii care raman intiparite in minte nu seringi samd) si nu atat de serioasa care sa trateze probleme cunoscute/deranjante.Ahhh si nu incerca sa combini intrun filmulet tot ce stii tus a faci, iese o varza sau un mesaj ce nu e prins de majoritatea. fa-ti un portofoliu
Incearca cu un documentar ceva(intalnirile afrika twin, coloectivul afrika twin, specimenele africa twin) sau un short episode si trimite-l la Motomagia(sunt sigur ca ar fi interesati ca despre afrikane nor vb si noi suntem de-a dreptul speciali)
Bafta
Ps: Manager ai? Nu cer mult, ana ajuni smecher doar o rapciuga de afrikana sa arat la colegi un adevarat Protoptyl :)
Ps: sunt sigur ca afrikanii iti vor sharui din arhivele lor personale sau iti vor da acceptul sa folosesti materialele foto/video existente
raoulserban

Motocicleta: afriKa twin rd04

Mesajde cstelia » Vin Iul 20, 2012 6:05 am

Raoul are dreptate. Hai la Valeni si filmeaza sa vedem ce iese.