Black Viking

Lăudaţi-vă motocicleta (sau motocicletele)

Black Viking

Mesajde 10ckt » Dum Dec 02, 2012 9:03 pm

Dupa 2 ani de TA an decis sa inversez initialele si sa trec la AT. Asadar am dat in Suedia de o frumusete alb-roscata (fara sa supar pe cineva era cea mai urata tema de la Honda RD07) pe care, cat asteptam numerele, am transformat-o intr-un viking negru. 'Mobra' a venit echipata cu toate cele de la Tuaratech: protectii vant pentru mani, manere incalzite, wind-shield fumuriu si extensibil, sa, protectie sticla far si bec halogen si scarite sofer enduro. Lipseau gentile de aluminiu zega pro; doar cadrul de metal l-am primit. Se mai adauga priza 12v, pompa de benzina si releul de incarcare schimbate preventiv.

Prin oras merge 300+km cu un plin. In afara la viteze constante de 160-170 km/h merge cam 400 km/plin.

Ce imi place la ea: Lantul original pe care nu il ung niciodata (am facut greseala la TA sa incep sa ung porcariile de DID si nu te mai poti opri odata ce ai inceput). Il spal doar cu apa si cu o perie. Wind-shieldul imi permite sa gonesc pe autostrada fara sa imi impinga vantul 'cozorocul' de la casca in spate (ala original e teribil la drum lung cu casca enduro).

Ce am adaugat: designul negru cu portocaliu si suport pentru iphone pe ghidon (GPS si muzica). planuiesc un set nou de Anakee 2 (le-am avut pe TA si am fost foarte multumit), ulei nou la primavata, benzina si voia buna.

...cam atat

Fişiere ataşate

251956_3803782809151_932743344_n.jpg
10ckt

Motocicleta: Honda AT XRV 750 '96

Re: Black Viking

Mesajde Mihutz77 » Dum Dec 02, 2012 9:43 pm

s-o stapanesti sanatos! Imi place, data naibii:-)
M-ai cam bagat in ceata cu consumul tau la 160-170km/h... Nu-i cam mare? Eu am mers constant cu 170km/h dar aveam si pasager si sidecase-urile incarcate si tot am facut vreo 600km cu un plin ;-)
Mihutz77

Motocicleta: Honda Africa Twin

Mesajde cstelia » Dum Dec 02, 2012 9:48 pm

RD07 are rezervor de 23L. Daca ai facut 600km asta inseamna ca ai consumat 3,83L/100km. Poate cu vela mare ridicata :-Q
Ultima oară modificat de cstelia pe Dum Dec 02, 2012 9:53 pm, modificat 1 dată în total.
Powered by morning coffee
cstelia

Motocicleta: XRV's

Mesajde Mihutz77 » Dum Dec 02, 2012 9:48 pm

lasand caterinca la o parte, imparte si tu 23-24L la 400 si vezi daca consumul iese ok pt viteza cu care mergi "afara"...
Mihutz77

Mesajde Mihutz77 » Dum Dec 02, 2012 9:52 pm

cstelia scrie:RD07 are rezervor de 22L. Daca ai facut 600km asta inseamna ca ai consumat 3,66L/100km. Poate cu vela mare ridicata :-Q

cu cat creste viteza, la africana scade consumul :-)

Normal ca glumeam cu cei 600. Niciodata nu am facut mai mult de 350-360 km pana sa fiu nevoit sa dau pe rezerva
Mihutz77

Mesajde solitarulbv » Dum Mai 31, 2015 6:20 pm

Buna. Am si eu o intrebare privind stikerele de pe motor. Si al meu utilaj este tot negru si imi place modelul. ( daca se pot cumpara sau fabrica) . Multumesc.
]Dupa 2 ani de TA an decis sa inversez initialele si sa trec la AT. Asadar am dat in Suedia de o frumusete alb-roscata (fara sa supar pe cineva era cea mai urata tema de la Honda RD07) pe care, cat asteptam numerele, am transformat-o intr-un viking negru. 'Mobra' a venit echipata cu toate cele de la Tuaratech: protectii vant pentru mani, manere incalzite, wind-shield fumuriu si extensibil, sa, protectie sticla far si bec halogen si scarite sofer enduro. Lipseau gentile de aluminiu zega pro; doar cadrul de metal l-am primit. Se mai adauga priza 12v, pompa de benzina si releul de incarcare schimbate preventiv.

Prin oras merge 300+km cu un plin. In afara la viteze constante de 160-170 km/h merge cam 400 km/plin.

Ce imi place la ea: Lantul original pe care nu il ung niciodata (am facut greseala la TA sa incep sa ung porcariile de DID si nu te mai poti opri odata ce ai inceput). Il spal doar cu apa si cu o perie. Wind-shieldul imi permite sa gonesc pe autostrada fara sa imi impinga vantul 'cozorocul' de la casca in spate (ala original e teribil la drum lung cu casca enduro).

Ce am adaugat: designul negru cu portocaliu si suport pentru iphone pe ghidon (GPS si muzica). planuiesc un set nou de Anakee 2 (le-am avut pe TA si am fost foarte multumit), ulei nou la primavata, benzina si voia buna.

...cam atat[/quote]
solitarulbv

Motocicleta: Africa Twin 750

Înapoi la Motocicleta mea