Cenusareasa

Lăudaţi-vă motocicleta (sau motocicletele)

Re: Cenusareasa

Mesajde 10ckt » Lun Dec 10, 2012 6:08 pm

Mihutz77 scrie: Sper sa-mi gasesc un binevoitor care sa ma ajute cu titlu de imprumut pe perioada turei in Norvegia, cu un releu de incarcare.

Hey Mihai....Detaliaza putin despre tura pe care vrei sa o faci in Norvegia. Pleci singur, ai nevoie de insotitori, etc; Nu de alta, dar eu ma aflu momentan in Copenhaga -Dk si la vara vreau sa ma indreot si eu spre Norvegia.
10ckt

Motocicleta: Honda AT XRV 750 '96

Mesajde Mihutz77 » Mar Dec 11, 2012 9:29 am

Salutare,
cu siguranta ca ma duc in Norvegia pt ca imi doresc foarte mult! Problema este ca nu mai pot pleca in data de 29 iunie. Trebuie sa aman pe perioada nedeterminata plecarea...Tinem legatura :-)
Mihutz77

Motocicleta: Honda Africa Twin

Mesajde raoulserban » Mie Ian 09, 2013 9:33 am

raoulserban scrie:multe nu-s la vedere si-mi mai spun si eu oful pe aici. life in 2 e hard mai ales cand zice-se ca eu acord atentie mai amre mobrei si o "accesorizez" mai mult decat trebuie
da simt eu ca e un pulica :), cel putina sa sper

Dap, e un pulica ce sta cu ea in sus :) ieri am fost la control cu Sotia.
Asa cum am stabilit cu muheru, mobra nu pleaca inc azul in care e un pulica ....:( doar ca ...un apartament ar fi bine venit si ma freaca gandul zi s noapte!
Cert e ca musai da musai sa fac o plimbare cu mobra(turul tarii fast ) , cel mai probabil singur intr-o saptamana inainte de eveniment si intalnirea de la Nadrag(unde eu dau de baut)
raoulserban

Motocicleta: afriKa twin rd04

Mesajde dmflorin » Vin Ian 11, 2013 9:51 pm

Bre, las-o incolo de judecata ... pai cum asa ? ~x(

Cat ai dat pe africana si cat costa un apartament ? Daca vrei sa faci un credit pe 30 de ani pentru apartament, te ajuta 2500 - 3000 de euro la avans (plus ca in Romania nici nu o dai cu atat) ?
Daca ai deja banii pentru apartament, mai conteaza diferenta asta ? Daca ai avea cheltuieli anuale cu asigurarea si taxele motorului care sa ajunga la un sfert din valoarea lui as mai intelege. Dar astea in Romanica sunt aproape moca. Odata ce o ai deja si o folosesti cu drag si spor, pastreaz-o si strange fonduri de acum.
Ce-i trebuie ei in afara de benzina si ulei ca sa te faca fericit ? (poti face deocamdata economii la imbunatatiri si accesorii).

Uite, daca mi-o inchiriezi mie contra cost o saptamana la vara cat sa fac Transalpina (fiindca nu am motor in tara), o pui si la produs :mrgreen:
Sa iti mai dau idei ?

P.S. Si sa traiasca Pulica ! (-)cla|cla
dmflorin

Motocicleta: Honda XRV750 RD07A

Mesajde raoulserban » Dum Ian 13, 2013 10:49 am

Mc de urari. E intortocheta problema de aia ma framant. Am reusit sa curat capacele si in sfarsit arata aproape asa cum mi-am dorit. Legat de acessori....e ready ca am strans cureaua cat nu am mesterit bas ca mai avea mobra. Sper ca saptamana ce vine sa o asamblez
raoulserban

Mesajde robert » Dum Mar 03, 2013 11:07 pm

pune pozele cu ea terminata aici, sa vedem cum ti-a iesit in definitiv....si spune-mi ca ai si plimbat-o putin ca vremea din ultimele zile a fost minunata
robert

Motocicleta: Africa Twin

Mesajde robert » Dum Mar 03, 2013 11:09 pm

aaa si umbla la setari la facebook ca nu pot sa-ti vad imaginile ca eu nu am feisbuc si momentan nici nu intentionez sa-mi fac.....si spunene parere, merge, consuma, esti multumit de cum ai reglat carbelitorul? , a meritat efortul ?....din astea: CONCLUZII
robert

Motocicleta: Africa Twin

Mesajde Andry » Vin Mai 03, 2013 1:01 pm

Raoul, care-i treaba cu Cenuşareasa şi cu juninca : http://www.motociclism.ro/forum/index.p ... ?p=3429780 ? (-)gyro2
Andry

Motocicleta: XRV750 Gri-Negru

Mesajde raoulserban » Vin Mai 03, 2013 7:34 pm

Cenusareasa s-o dat de trei ori peste cap ca sa-mi cumpar apartament.....
Apartament nu fu sa fie ca Nu ma incadrez la credit.
Sapoi cheltuieli cu junioru cat cuprinde...dar mi-o ramas totusi ceva cat sa iau un Transalp, adicalea Juninca care sta acum in grajd la socru si ma plimb cu ea cand oi ave vreme, paci pe la Caprioru, Gladna...pe sate ca sunt peisaje frumoase si multe curbe si pot sa fiu devreme acasa.
Sincer e diferenta mare insa tare imi place ca in conditiile aistea am reusit sa impac si capra si varza. Daca vine barza mai devreme dau si eu o tura cu voi pe la Nadrag
raoulserban

Mesajde Andry » Sâm Mai 04, 2013 12:59 am

No succes, să se alinieze astrele (-)cla|cla
Andry

Motocicleta: XRV750 Gri-Negru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Motocicleta mea